Kurucumuz Cihan AKAN  1998 yılında Şişli Endüstri Meslek Lisesi Toyota Eğitim Bölümünü Motor branşı Marmara Bölge birincisi olarak bitirmiştir.Trakya üniversitesi otomotiv bölümü ve Anadolu üniversitesi İşletme mezunudur.

Toyota Tarabya ve Toyota Topkapı otomotiv servislerinde çalıştığı süre zarfında Toyota'sanın verdiği eğitimleri başarı ile tamamlamıştır. Toyotada sonra Vw grup markalarında  Doğuş oto ve Avek servislerinde çalışıp Doğuş otoda markaların eğitimlerini üstün başarılar ile bitirmiştir. 

Tüvtürk araç muayene istasyonları kuruluş sürecinde  Tüvtürke başlayıp Türkiyede çalışan muayene istasyon   personellerine teorik ve pratik eğitim vermiştir.İstanbul istasyonlarında Esenyurt,Haraççı,Çatalca ve Dudullu istasyonlarında yöneticilik yapmıştır. Tüvtürk'te çalıştığı süre boyunca bir çok teknik ve yönetimsel eğitim almıştır.

Adalet bakanlığına bağlı otomotiv dalı bilirkişilik belgesine sahiptir.Sürücü kurslarında tüm eğitimleri verecek sertifikaları vardır. 

İkitellideki servisinde yetkili serviste edindiği  bilgi ve becerileri ile  Vw,Audi,Seat, Skoda,Toyota ve Japon grubu araçlara servis hizmeti vermektedir.Ayrıca tüm marka araçlara fren sistemi servisi ve muayene öncesi hazırlık işlemleri yapılmaktadır.